Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /mounted-storage/home155/sub007/sc69957-TLRZ/alparkilincgo.com/topluluk.php:1) in /mounted-storage/home155/sub007/sc69957-TLRZ/alparkilincgo.com/topluluk.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /mounted-storage/home155/sub007/sc69957-TLRZ/alparkilincgo.com/topluluk.php:1) in /mounted-storage/home155/sub007/sc69957-TLRZ/alparkilincgo.com/topluluk.php on line 3
ODTÜ Alpar Kılınç Go Turnuvası - İletişim
Banner

TOPLULUK


ODTÜ Go Topluluğu, Türkiye'nin ilk go topluluğu olup 1988 yılında Alpar Kılınç'ın öncülüğünde ODTÜ Kültür İşlerine bağlı olarak kurulmuştur. Alpar Kılınç'ın 1995 yılında hayatını kaybetmesinin ardından go ya verdiği emekten dolayı ismi topluluğa verilmiş ve topluluğun adı ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu olmuş ve ayrıca her yıl anısına Alpar Kılınç Go Turnuvası düzenlenmeye başlamıştır.


Topluluk odası, ODTÜ Kampüsü içinde 9. Yurt alt katındadır. Oda halıflekslidir. Odada diğer takımlarımızın yanında 6 tane goban bulunmaktadır. Oyunu binlerce yıl oynandığı gibi yerde gobanlarla oynamak oyuna tat katmaktadır.


Topluluk Topluluk Topluluk Topluluk

İnsanlara denge, disiplin ve sabır gibi birçok kavramı öğrettiğini düşündüğümüz ve sevdiğimiz bu oyunu öğretmek ve yaygınlaştırmak temel amacımızdır. Her dönem diğer topluluklarla birlikte yemekhane ve hazırlık önünde stant açarak goyu tanıtıyoruz. Topluluk odasına gelen herkese goyu öğretmeye ve goda birlikte ilerlemeye çalışıyoruz.Her dönem topluluk içinde küçük turnuvalar düzenleyerek bu işi daha disiplinli aynı zamanda daha eğlenceli bir şekilde yapıyoruz. Bu şekilde Türkiye Go Şampiyonası, Alpar Kılınç Go Turnuvası, İstanbul Turnuvası gibi daha büyük turnuvalara da hazırlanmış oluyoruz.


Topluluğa düzenli devam ederek goda ilerlemek dışında topluluk içinde veya düzenleyeceğimiz turnuvalarda görev alabilirsiniz. Bir topluluğa üye olmanın her türlü avantajını da (yeni arkadaşlar, geziler vb) görebilirsiniz.